Overlay

Materac do spania

Aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów materacy. W ofertach są materace sprężynowe (bonellowe), materace sprężynowo-kieszeniowe, materace piankowe (w tym materace z pianki termoelatycznej oraz materace z pianki wysokoelastycznej), czy materace lateksowe. Materac jest niezwykle istotną sprawą w naszej sypialni. Trzeba zdawać sobie sprawę, że człowiek średnio przesypia aż 1/3 swojego życia!

Kultura spania zaczyna w Polsce dopiero się rozwijać. Nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawę, że materac jest bardzo ważną sprawą. Materac należy dobrać indywidualnie, w zależności od wagi ciała i wzrostu. A przed zakupem materaca najlepiej jest na nim poleżeć. Testowanie materaca jest niezbędne! Każdy człowiek odczuwa sprawę komfortu bardzo indywidualnie. Dobry materac powinien mieć atesty ortopedyczne. Materace medyczne chronią nasz kręgosłup i stawy przed skrzywieniami. Mają zawsze obniżoną stawkę VAT, więc bardzo łatwo je rozpoznać! Materac musi dawać odpowiednie podłoże spania dla ciała człowieka. Musi dobrze podpierać ciało śpiącego. Kupując dobry materac, warto również zainwestować w odpowiednią poduszkę ortopedyczną, ochraniacze na materac oraz dobrej jakości pościel i bieliznę pościelową. W miarę możliwości należy dbać o zdrowy mikroklimat snu.

Obecnie na rynku największe zapotrzebowanie jest na materac 160X200 – w Polsce jest to rozmiar uniwersalny dla łóżek dwuosobowych. Popularne są też rozmiary 140X200 i 180X200. Materace dostępne są w różnych wymiarach. Kupując łóżko sypialniane, oprócz materaca, warto zwrócić uwagę na stelaże, na których będzie położony materac. Stelaże są bardzo ważne i powinny być dobierane pod materac. Przykładowo do materacy piankowych najlepsze są stelaże sprężyste/elastyczne. Dzięki temu materac lepiej układa się pod ciałem śpiącego, dając ciału doskonałe podparcie, w każdej jego części. Do materacy sprężynowo-kieszeniowych również zaleca się stelaże elastyczne, ale tego typu materace również dobrze zachowują się na stelażach sztywnych.

Dodaj komentarz