Overlay

Laser diodowy do depilacji – zasada działania

Która dziewczyna nie marzy o idealnie gładkiej skórze ciała bez uciążliwych włosków? Nowoczesna technologia laserowa pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu, a szczególną popularnością cieszy się laser diodowy do depilacji. Jest stosowany w kosmetologii od około czterdziestu lat i zyskał doskonałą reputację. Zrozummy, jak działa laser diodowy, jakie są jego główne zalety, kto może, a kto nie może wykonać depilację za pomocą tego urządzenia.

Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy do depilacji to sprzęt, który nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, ale najlepiej sprawdza się w przypadku włosów ciemnych. Fakt, że ludzkie włosy zawierają pigment melaninę, pochłaniają promieniowanie laserowe. W rezultacie włosy i mieszki włosowe przegrzewają się, a następnie obumierają. Jeśli zabieg jest wykonywany regularnie, liczba niechcianych włosków znacznie się zmniejsza.

Zasada działania lasera diodowego zapewnia naświetlanie włosów w aktywnej fazie wzrostu. Włoski, które są „uśpione” podczas zabiegu, nie znikną. Dlatego konieczne jest poddanie się nie jednej sesji, ale całemu kursowi usuwania włosów. Jednocześnie nie musisz się martwić o uszkodzenie skóry, ponieważ urządzenie jest bardzo delikatne w swoim działaniu. Jeśli chodzi o liczbę sesji depilacji, jest to sprawa indywidualna. Niszcząc mieszek włosowy, laser diodowy nie uszkadza skóry. Ponadto, w miejscu depilacji skóra staje się idealnie gładka i napięta.

Depilacja laserem diodowym skuteczna i bezpieczna.

Nie trzeba obawiać się poparzeń – laser diodowy ich nie pozostawia, gdyż sprzęt posiada specjalną szafirową końcówkę, która zapewnia ochronę skóry. Odczucia bólowe są obecne, ale są minimalne i redukowane przez intensywne chłodzenie kątnicy szafirowej.

Najczęstszą długością fali jednostki diodowej jest 808 nanometrów. Oznacza to, że urządzenie wnika stosunkowo głęboko w skórę. Urządzenie jest również dobre dla ciemniejszej skóry, bez ryzyka poparzeń. Są one również dość skuteczne w przypadku stosowania na cienkich włosach. Usuwanie owłosienia laserem diodowym można polecić mężczyznom – urządzenie dobrze radzi sobie z ciemnymi włoskami i pozwala szybko usunąć owłosienie z tak dużych powierzchni jak klatka piersiowa czy plecy.

Zobacz lasery diodowe polskiego producenta: www.medikapoland.pl/pl/18-lasery-diodowe

Dodaj komentarz